Kdo jsem?

Jmenuji se Barbora Klement Hůlková. Říkám si cestoholik proto, že bez cest nemůžu žít. Baví mě nejen navštěvovat nová místa, ale také stále více poznávat ta, která už znám.

 

Baví mě totiž odhalovat příběhy měst, přehrabovat se v jejich historii, objevovat jejich skryté poklady a zažívat na nich ojedinělé zážitky.

 

Ráda své cestovatelské poznatky, vjemy a zážitky sdílím, doporučuji a předávám dál. Ráda na sebe beru roli prostředníka mezi člověkem a duší místa.

 

Cestování je proto součástí mého soukromého i pracovního života. Již řadu let pracuji aktivně coby průvodce skupin českých turistů v zahraničí. Specializuji se především na poznávací cesty, zejména pak na městskou kulturně-historickou turistiku. Odprováděla jsem na dvě stovky zájezdů v řadě evropských, amerických a asijských zemích.

Profil průvodce na webu CK Radynacestu

(+ recenze klientů ze 121 odprováděných zájezdů pro tuto cestovní kancelář)

Jakým průvodcem se snažím být

Často provádím nejen Čechy, ale také zahraniční turisty, kteří přijíždějí do Prahy. Naše stověžatá matička je mojí velkou láskou. Provádím pestrou paletu národností v angličtině, němčině a francouzštině. 

Nedávno jsem začala vytvářet vlastní zážitkové procházky Prahou. Jejich aktuální termíny najdete na mých stránkách www.prahoholik.cz

Začátkem prosince 2019 jsme s kolegou spustili vlastní projekt spojený se zážitkovým cestováním v Japonsku. Píšeme první příspěvky na náš blog a do jara se nám snad podaří zveřejnit program a termín první zážitkové výpravy do Japonska, která se bude konat na jaře 2021. Více na stránkách www.zazitjaponsko.cz

 

Píšu také cestopisné články a turistické průvodce. Vymýšlím programy zájezdů a webové obsahy cestovním kancelářím a cestovatelským portálům. Ve volném čase spravuji svoji stránku Cestoholik, na které najdete veškeré důležité informace o mně, mé vlastní blogové příspěvky a také odkazy na články o krásných místech naší planety, které jsem publikovala jinde.

 

Jsem moc ráda, že jste navštívili tyto stránky a budu se těšit na naše setkání.

Ať již v Praze nebo třeba v Tokiu :).

Váš Cestoholik - Barbora Klement Hůlková

Bodghája, Indie

Hora Fudži, Japonsko

New York City, USA

© 2014 Barbora Klement Hůlková

Veškeré texty a fotografie jsou majetkem autorky blogu Cestoholik. Jejich další použití je možné pouze s jejím souhlasem.